Bolesti kolene (PFP) - diagnostika a rehabilitace

Patelofemorální bolest (PFP), tedy bolest v oblasti čéšky je velmi častou bolestí, se kterou se setkáváme jak u adolescentů, tak dospělých. PFP se často říká také "běžecké koleno", neboť se s ní velmi často setkáváme u běžců. Bolesti kolene se často zhoršují právě při běhu, při chůzi po schodech, ale také při delším sezení.

V tomto kurzu jsme pro vás připravili data z nejnovějších studií, zaměřujících se právě na toto téma. Můžete se těšit na praktické rehabilitační programy jak pro adolescenty, dospělé, tak speciální programy pro běžce, které vychází z nejnovějších vědeckých poznatků. Ukážeme si, jak daný problém diagnostikovat a jak vyloučit další příčiny možné bolesti kolene. V rámci praxe rozebereme nejčastější mýty a ukotvíme základní pilíře kvalitní rehabilitace, které doplníme o několik ukázek práce s bolestí a zatížením kolene.

Kromě praktických cvičebních programů budeme diskutovat a demonstrovat také možnosti pasivních technik, jako je tejpování, flossování, ale také využitelnost ortéz a ortopedických vložek do bot.

 

Celý workshop se bude natáčet a účastníci k němu budou mít následně přístup. Pokud se Vám nehodí dané datum, můžete se podívat na záznam.

Program

Teoretická část

 • Úvod
 • Charakteristika
 • Rizikové faktory
 • Diagnostika a diferenciální diagnostika
 • Diskuze novějších přístupů léčby
 • Měření výstupů pomocí dotazníků
 • Biomechanické zatížení kolene (PF kloubu)
 • Edukace
 • Možnosti léčby - pasivní, aktivní

 

Praktická část

 • Diagnostika a dif. diagnostika
 • Ukázky pasivní a aktivní neinvazivní léčby
 • Praktická ukázka programu pro adolescenty a pro dospělé
 • Management zátěže u běžců
 • Cvičební program pro běžce
 • Dávkování terapie
 • Tejpování a manuální terapie
 • Diskuze
Obsah

Workshop je rozdělen do teoretické a praktické části.

Pro udržení klinické praxe "up to date" je nezbytné stále sledovat nové výzkumy a posouvat se kupředu. V tomto workshopu s vámi sdílíme data z nejnovějších studií. Tyto teoretické informace nejprve rozebereme v teoretické části a následně je okořeníme o naše praktické zkušenosti.

V praktické části si budeme demonstrovat, jak nejlépe diagnostikovat PFP a hlavně jak jej odlišit od dalších patologií. Dále si ukážeme možnosti terapie, čímž navážeme na výzkumy z teoretické části. V ukázkách se můžete těšit jak na pasivní, tak aktivní možnosti terapie, pro co možná nejkomplexnejší, ale zároveň jednoduchý přístup k léčbě. Můžete se těšit na ukázku programů pro děti i pro dospělé a také práci s běžci.

Záznam z workshopu

Pokud se Vám nehodí datum workshopu, můžete se podívat na záznam. Opět budeme workshop natáčet a následně jej umístíme na náš web. Záznam bude dostupný cca do týdne od proběhnutí on-line workshopu.

Platba v EUR - Slovensko

Pokud si přejete platit v EUR, kurz si můžete zakoupit na SK verzi webu zde: 

https://www.svetfyzioterapie.sk/kurzy/bolesti-kolene-pfp-diagnostika-a-rehabilitace

 
Lektoři

Mgr. Jiří Vítek a Ing. Bc. Tomáš Nedoma

Organizační informace

Po přihlášení/zaplacení workshopu Vám příjde automatický email s potvrzením.

Přibližně týden před kurzem budeme zasílat informace k přihlášení. Workshop bude probíhat přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché a většinou nezabere více, jak minutu. Pro případné problémy bude na telefonu náš IT specialista.

Celý workshop se bude natáčet a následně bude umístěn na náš web.

Datum: 9. 12. 2023

Výstup: certifikát o absolvování

Obsahuje: Skripta (slajdy z prezentace)

Je zakázáno jakékoliv šíření, nebo sdílení kurzu dalším osobám, a to pod pokutou a bezvýhradní zablokování účtu, bez možnosti vrácení peněz. Svět fyzioterapie si vyhrazuje právo na kontrolu přihlašování IP adres a další, viz obchodní podmínky.

V ceně jsou skripta (slides z prezentace) a certifikát o absolvování workshopu.

Přihláška na „Bolesti kolene (PFP) - diagnostika a rehabilitace“

Dostupné termíny
09. 12. 2023 - online
Ukázat seznam termínů
Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
2 550 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.

Workshop je pojat jako odborná diskuse nad tématy a praktické procvičování technik uvedených v jeho popisu, přičemž je vždy třeba mít na paměti, že procvičované techniky jsou jedním z možných přístupů k léčbě určitého problému – postup léčby konkrétního pacienta je na odborném úsudku kvalifikované osoby, která pacienta léčí. Odesláním přihlášky účastník zároveň bere na vědomí, že absolvování workshopu ani obdržený certifikát nenahrazují odbornou způsobilost vyžadovanou právními předpisy pro výkon zdravotnických ani jiných povolání a samy o sobě jej neopravňují k praktikování technik diskutovaných a procvičovaných na workshopu na třetích osobách ani na účastníku samotném.