Syndrom karpálního tunelu - diagnostika a rehabilitace

Syndrom karpálního tunelu je celosvětově nejčastějším syndromem/entrapmentem zasahujícím periferní nervy. Pacienti často pociťují brnění prvních 3 prstů, které může být pociťováno také během noci, kdy pro úlevu od bolesti pacienti uvádějí svěsení ruky z postele, nebo její "vytřepání".

Při vyšetření lze pozorovat specifické příznaky a pro klinické vyšetření využít soubor testů. V rámci diferenciální diagnostiky je dobré karpální tunel odlišit od dalších možnách příčin, jako je například útlak jiných periferních nervů, nebo třeba Thoracic Outlet Syndrome. V praxi se můžeme setkat s různými přístupy k léčbě. Ta může být jak operativní, tak nechirurgická. V oboru fyzioterapie se snažíme (pokud je to možné) invazivním zákrokům vyhnout.

V tomto workshopu budeme diskutovat nejnovější vědecké poznatky týkající se diagnostiky, diferenciální diagnostiky a terapie pacientů s karpálním tunelem. V rámci managementu tak budeme probírat jak možnosti pohybových terapií (včetně autoterapie) a jejich výhody, načasování a úskalí, tak možnosti pasivních terapií, jako je například manuální terapie a přístrojová léčba.

Celý workshop se bude natáčet a účastníci k němu budou mít následně přístup. Pokud se Vám nehodí dané datum, můžete se podívat na záznam.

Program

Teoretická část

  • Úvod
  • Struktura a funkce
  • Rizikové faktory
  • Diagnostika a diferenciální diagnostika
  • Diskuze novějších přístupů léčby
  • Konzervativní (nechirurgická) léčba
  • Operace a pooperační rehabilitace
  • Možnosti léčby - pasivní, aktivní

 

Praktická část

  • Diagnostika a dif. diagnostika
  • Ukázky pasivní a aktivní neinvazivní léčby
  • Fyzioterapie dle závažnosti stavu pacienta
  • Pooperační rehabilitace
  • Diskuze
Obsah

Workshop je rozdělen do teoretické a praktické části.

Pro udržení klinické praxe "up to date" je nezbytné stále sledovat nové výzkumy a posouvat se kupředu. V tomto workshopu s vámi sdílíme data z nejnovějších studií. Tyto teoretické informace nejprve rozebereme v teoretické části a následně je okořeníme o naše praktické zkušenosti.

V praktické části si budeme demonstrovat, jak nejlépe diagnostikovat syndrom karpálního tunelu a hlavně jak jej odlišit od dalších patologií. Dále si ukážeme možnosti terapie, čímž navážeme na výzkumy z teoretické části. V ukázkách se můžete těšit jak na pasivní, tak aktivní možnosti terapie, pro co možná nejkomplexnejší, ale zároveň jednoduchý přístup k léčbě.

Záznam z workshopu

Pokud se Vám nehodí datum workshopu, můžete se podívat na záznam. Opět budeme workshop natáčet a následně jej umístíme na náš web. Záznam bude dostupný cca do týdne od proběhnutí on-line workshopu.

Platba v EUR - Slovensko

Pokud si přejete platit v EUR, kurz si můžete zakoupit na SK verzi webu zde: https://www.svetfyzioterapie.sk/kurzy/syndrom-karpalniho-tunelu-diagnostika-a-rehabilitace

Lektoři

Tomáš Nedoma a Jiří Vítek

 

Organizační informace

Po přihlášení/zaplacení workshopu Vám příjde automatický email s potvrzením.

Přibližně týden před kurzem budeme zasílat informace k přihlášení. Workshop bude probíhat přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché a většinou nezabere více, jak minutu. Pro případné problémy bude na telefonu náš IT support.

Celý workshop se bude natáčet a následně bude umístěn na náš web.

Datum: 25. 6. 2023

Výstup: certifikát o absolvování

Obsahuje: Skripta (slajdy z prezentace)

Je zakázáno jakékoliv šíření, nebo sdílení kurzu dalším osobám, a to pod pokutou a bezvýhradní zablokování účtu, bez možnosti vrácení peněz. Svět fyzioterapie si vyhrazuje právo na kontrolu přihlašování IP adres a další, viz obchodní podmínky.

V ceně jsou skripta (slides z prezentace) a certifikát o absolvování workshopu.

Přihláška na „Syndrom karpálního tunelu - diagnostika a rehabilitace“

Dostupné termíny
25. 06. 2023 - online
Ukázat seznam termínů
Údaje o účastníkovi
Celkově k zaplacení
2 250 Kč
Veškeré platební údaje naleznete v e-mailu po vyplnění přihlášky.
Cena kurzu je uvedena vč. DPH 21 %.

Workshop je pojat jako odborná diskuse nad tématy a praktické procvičování technik uvedených v jeho popisu, přičemž je vždy třeba mít na paměti, že procvičované techniky jsou jedním z možných přístupů k léčbě určitého problému – postup léčby konkrétního pacienta je na odborném úsudku kvalifikované osoby, která pacienta léčí. Odesláním přihlášky účastník zároveň bere na vědomí, že absolvování workshopu ani obdržený certifikát nenahrazují odbornou způsobilost vyžadovanou právními předpisy pro výkon zdravotnických ani jiných povolání a samy o sobě jej neopravňují k praktikování technik diskutovaných a procvičovaných na workshopu na třetích osobách ani na účastníku samotném.